کسانی که میخواهند به سرعت ثروتمند شوند حتما بخوانند

راه های کسب درآمد,اشتغال زایی,امنیت مالی,ثروت,ثروتمند,درآمد,موفقیت مالی,پول,پولدار,چگونه ثروتمند شویم,چگونه پولدار شویم,کسب درآمد,


کسانی که میخواهند به سرعت ثروتمند شوند حتما بخوانند


همه ما از این آگاهی برخورداریم کهبیشتر مردم معتقدند موفقیت در امور مالی و ثروتمند شدن کاملا به شانس بستگی دارد اما این طرز فکر قطعا اشتباه است چون در دنیای امروزی هزاران راه مختلف برای پولدار شدن وجود دارد و تنها کسانی که بیشتر از این راه ها استفاده میکنند برنده اند.

باید نگرش و بینش خود را نسبت به شغل و اشتغال تغییر دهید و هر روز به دنبال کسب اطلاعات بیشتر باشید. اگر می‌خواهید خیلی سریع ثروتمند شوید بهتر است ۱۰ مورد زیر را  حتما رعایت کنید:

۱-به جزء کار اصلی خود به دنبال چند منبع درآمد دیگر باشید.

اگر می‌خواهید خیلی سریع پولدار شوید و این روند ادامه یابد، نباید به خود بگویید «درآمد خوبی دارم»، باید هر روز این جمله را با خود تکرار کنید «می‌توانم درآمد بیشتری داشته باشم». باید علاوه بر کار اصلی خود به دنبال چهار منبع درآمد دیگر باشید. در دنیای امروزی با توجه به فرصت‌های بی‌نظیری که اینترنت و پیشرفت‌های فناوری در اختیار ما ها قرار داده است راه‌های زیادی برای ایجاد منابع درآمد چندگانه وجود دارد که به تلاش و زمان کمی نیاز دارند(اما دید باز زیاد). به عنوان مثال می‌توانید با دوستان خود یا به تنهایی یک فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنید یا در مورد تخصص خود کتاب و مقاله ای بنویسید و در اینترنت به فروش برسانید و سود خوبی آید خود کنید.

۲-اوقات فراغت خود را به یادگیری اختصاص دهید و هیچ فرصتی را از دست ندهید چون وقت بسیاری در اختیار ندارید است.(وقت طلاست)

اگر می‌خواهید در شغل کنونی خود پیشرفت کنید و ثروتمند شوید و ثروتمند بمانید، باید همیشه به دنبال یادگیری مهارت‌های جدید باشید و از تمام منابع موجود برای افزایش اطلاعات خود در حوزه‌ی کاریتان استفاده کنید. به جای اینکه تمام تمرکز خود را به کار اختصاص دهید بهتر است در وقت‌های بیکاری چیزهای جدیدی در مورد حوزه کاری خود یاد بگیرید البته از کار خود غافل نشوید. راه‌های زیادی برای رسیدن به این هدف وجود دارد: می‌توانید کتاب بخوانید، به پادکست‌ها(خبر خوان) گوش کنید، در *دوره‌های آموزشی و یا سمینارهای مناسب و مرتبط با حوزه کاری خود شرکت کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که هر چقدر مهارت‌ها یا تخصص بیشتری داشته باشید ، درآمد بیشتری خواهید داشت و برنامه های کاری زیادی را در پیشرو خواهید گرفت که همه آنها سرانجام به درآمد زایی میرسد.

 ۳-اهداف مالی مشخصی برای خود تعیین کنید یعنی سقف کاری خود را مشخص کنید.

بزرگی می‌گوید: اگر کاری را انجام بدهید که همیشه انجام داده‌اید، همان نتیجه‌ای را دریافت خواهید کرد که همیشه دریافت می کرده‌اید. وقتی صحبت از امور مالی و درآمد در میان است این جمله کاملاً صدق است. وقتی هدف مالی دیگران پرداخت به موقع قبض‌ها و بدهی‌ها است، اگر شما قبوض و بدهی‌های خود را پرداخت کرده‌اید دیگر وقت آن است که اهداف مالی بزرگ‌تری برای خود تعیین کنید و به دنبال چالشی بزرگ تر باشید. مثلاً می‌توانید برای پس‌انداز بیشتر، پرداخت تمام بدهی‌ها و افزایش درآمد سالانه‌ی خودهدف‌گذاری کنید و برنامه اش را از همین الان بچینید. نگرش همه چیز است، همیشه وقتی پای امور مالی و آینده مالی در میان است بزرگ فکر کنید طوری که عمقش معلوم نباشد نگویید از من برنمی آید یک تسبیح دست خود بگیرید وبعد از ذکر خدا و استعانت از درگاه حق صد مرته بگویید من می توانم.

۴-با پول دوست باشید نه دشمن زیرا که این پول است که زندگی را هموار میسازد و دوست می آورد.

پول هزینه خرید خانه‌ی شما را پرداخت می‌کند و به شما امنیت و آسایش هدیه می‌دهد، به شما امکان قدرتمند شدن میدهد ؛پس باید با پول دوست باشید نه دشمن. همین الان قلم و کاغذ بردارید و ۲۰ قلم از دارایی‌های خود را که به واسطه‌ی داشتن پول به دست آورده‌اید را یادداشت کنید. به عنوان مثال می‌توانید خانه یا کفش‌هایتان و یا لباس هایتان را در این فهرست بنویسید. اگر نمی‌توانید دید مثبتی به پول و ثروت داشته باشید به خودتان بگویید پول هم می‌تواند فرصت‌های جدیدی در اختیار ما قرار دهد و هم می‌تواند مشکل‌آفرین باشد و فرصت سوزی کند اما انتخاب این دو با من است .

۵-هر هفته یک مشکل را حل کنید.

افراد ثروتمند به جای اینکه گله و شکایت کنند و دیگران را سرزنش کنند همیشه بر حل مشکلات تمرکز می‌کنند و به دنبال پیدا کردن ضعف و مشکلشانند . همین نگرش راه‌حل گرا به پولدارها کمک می‌کند توانایی حل مسئله خود را تقویت کنند، با فرصت‌های اقتصادی جدید آشنا شوند و از این فرصت‌ها برای افزایش درآمد خود استفاده کنند. هر هفته یکی از مشکلات مالی خود را یادداشت کنیدو جلوی دیدتان نگه دارید و سعی کنید راه‌حل مفید و سازنده‌ای برای آن پیدا کنید. به عنوان مثال می‌توانید برای افزایش درآمد خود یا کاهش هزینه خریدهای روزانه یا هفتگی خود به دنبال راهکارهای مناسب و عملی باشید.

۶-کارت کتابخانه بگیرید

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید از همین امروز در یکی از کتابخانه‌های مفید شهرتان ثبت‌نام کنید چون ثبت‌نام در کتابخانه دنیای تازه‌ای از علم و دانش را در اختیار شما قرار می‌دهد البته این قدم اول است خوتان را گول نزنید باید آن کتاب هایی که به دردتان میخورد را مطالعه کنید. با ثبت‌نام در کتابخانه بدون اینکه مجبور باشید هزینه‌ی زیادی پرداخت کنید می‌توانید در مکانی مناسب به تمام اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید و با استفاده از این اطلاعات جدید در مدت کوتاهی درآمد خود را ۲ یا ۳ برابر کنید.

۷-کاری انجام دهید که شما را مجبور کند از منطقه آسایش خود بیرون بیایید

بیشتر مردم از اینکه تصمیم‌های جدید و گاها دشوار بگیرند بسیار می‌ترسند اما پولدارها با جان و دل این کار را انجام می‌دهند و همین کار باعث هیجانشان است و کار کردن را یک تفریح میشمارند. معمولاً تصمیم‌هایی که دشوار و استرس زا هستند پاداش‌های مالی بزرگی دارند مثلاً مطمئنم شما هم مثل من افراد زیادی را می‌شناسید که شغل خود را ترک کرده‌اند و کسب و کاری بزرگ راه‌اندازی کرده‌اند یا کارمندانی هستند که بدون هیچ ترسی از کارفرمای خود درخواست افزایش حقوق می‌کنند و نهایتاً به هدف خود می‌رسند خوب این یک عمل طبیعی است این چیزی است که امروزه ما آنرا حق خود میدانیم. اگر می‌خواهید وضع زندگی‌تان را بهتر کنید و پیشرفت کنید کاری انجام دهید که قبلاً هرگز انجام نداده‌اید. به خاطر بسپارید هر چقدر بیشتر کارهای جدیدی انجام دهید و قدم در مسیرهای ناشناخته بگذارید احتمال موفقیت مالی شما بیشتر خواهد شد. راحت بودن خیلی لذت‌بخش است اما لذت‌بخش‌تر از آن ثروتمند شدن و بهبود وضعیت مالی و معیشتی انسان است.

۸-هر ماه وضعیت مالی خود را بررسی کنید

بعضی‌ها معتاد به خرج کردن هستند و این موضوع اصلاً ربطی به پولدار یا فقیر بودن فرد ندارد. متأسفانه بیشتر مردم با اینکه درآمد ماهیانه فوق‌العاده‌ای دارند اما باز هم در پایان ماه آه در بساط ندارند و مشکل از نداشتن برنامه است. قلم و کاغذ بردارید و بخشی را به درآمد خود اختصاص دهید و در بخش دیگر تمام هزینه‌های خود را یادداشت کنید. آیا هزینه‌هایی هستند که بتوانید حذفشان کنید؟ این کار به شما کمک می‌کند تصویری کلی از دخل و خرج خود به دست آورید و از اطلاعات به دست آمده برای بهبود وضعیت مالی خود استفاده کنید.

۹-اهداف خود را اولویت‌بندی کنید. کدامیک مهمترند؟

احتمالاً قبلاً هم برای خود اهداف مالی تعیین کرده‌اید اما اگر اهداف زیادی برای خود در نظر بگیرید نمی‌توانید به هیچ کدامشان دست یابید البته منظورمان این نیست که از رویا ها و اهدافتان دست بکشید فعلا آن گنده هایش را قلم بگیرید و پله پله پیش بروید. به جای اینکه همزمان هم به فکر پرداخت تمام بدهی‌هایتان باشید و هم به فکر پس‌انداز برای تعطیلات یا خرید اتومبیل جدید، بهتر است اول به این فکر کنید که کدام یک از این اهداف برای شما مهم‌تر است. مهم‌ترین هدف را به عنوان هدف اصلی خود یادداشت کنید، بر روی آن تمرکز کنید و وقتی به این هدف رسیدید به سراغ هدف بعدی بروید.

۱۰-از همین امروز سرمایه‌گذاری عاقلانه را شروع کنید

اگر در سرمایه‌گذاری بی‌تجربه هستید هرگز بدون اطلاعات لازم سرمایه‌گذاری را شروع نکنید این مهم ترین عامل موفقیت است حتی اگر علاقه دارید و آن کار پرسودی است. *با یک فرد متخصص صحبت کنید و از او بخواهید راه و روش سرمایه‌گذاری موفق را به شما یاد بدهد و منابع لازم را به شما معرفی کند. با شرکت در دوره‌های آموزشی و سمینارهای سرمایه‌گذاری و مطالعه‌ی کتاب‌های سرمایه‌گذاران موفق اطلاعات خود را افزایش دهید. وقتی اطلاعات فراوانی به دست آورید و با روند صحیح سرمایه‌گذاری آشنا شدید در کسب و کارهایی که معتقدید سودآور هستند سرمایه‌گذاری‌های جزئی انجام دهید.

با همکاری :اینجا

نوشتن دیدگاه

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]


تمام حقوق این سایت برای پیام نگار : مرجع کسب وکار ایران محفوظ است. و نسخه برداری از آن بدون قرار دادن لینک کاملا غیر اخلاقی و غیر قانونی است.